נומרולוגיה הרצאות

נומרולוגיה – הרצאות:

נומרולוגיה קבלית וחשיבה חיובית

הענף המחקרי המתפתח של פסיכולוגיה חיובית לימד אותנו שחשיבה חיובית היא כלי לשיפור משמעותי של איכות החיים. לא משנה מהי המציאות שסביבנו – חשיבה חיובית יכולה לגרום לנו לחוות אותה באופן מיטבי.

נומרולוגיה קבלית רואה את נפש האדם ככלי קיבול, שבו נמצאים רגשות חיוביים ורגשות שליליים. מי מחליט איזה רגשות ימלאו את הכלי? רק האדם עצמו. אגדה אינדיאנית עתיקה מספרת על חכם זקן שלימד את נכדו כי בתוך הלב נמצאים שני זאבים שנלחמים זה בזה ללא הרף: זאב טוב, שמלא באהבה, שמחה ונתינה, וזאב רע שכולו שנאה ונקמנות. כששאל הנכד את סבו: "ואיזה זאב מנצח?" ענה הסב החכם: "הזאב שאתה מאכיל".

האדם הוא המחליט מה להכניס אל כלי הקיבול של הנפש. ככל שימלא אותו אור, כך יגבר הסיכוי להארה שתתחזק ותגבר על הצל והחושך. אבל במציאות הקשה של החיים האנושיים, לא פשוט למצוא את האור הייחודי שיאיר את נפשו של האדם. מציאת האור היא מסע אישי, שמותנה בידע, ביכולת התמודדות  ובעיקר בגורמים הקבועים והאישיים שיש לאדם: השם ותאריך הלידה.

נומרולוגיה קבלית היא כלי אבחוני בעזרתו יכול האדם להבין את דרכו ואת גורלו, שלעולם אינו מקרי, אלא קשור בייעוד הספציפי שיש לאותו אדם, במשימה המיוחדת לו שעמה הגיעה נשמתו אל העולם הזה.

מתוך המספרים והשמות יכול אדם לדעת את תכונותיו, את ערוצי התקשורת שלו, את מה שמניע אותו, את העיסוק שבו ימצא את עצמו, איזו זוגיות תגרום לו אושר – ובקיצור, נומרולוגיה קבלית יכולה להראות לאדם האם הוא נמצא במסלול חיים נכון עבורו.

אם האדם יידע מה טוב לו ומה יגרום לצל לרחף מעל ראשו, הוא יידע לעקוף את הבורות בדרך. אם הוא יבין שגורלו מכוון אותו מלמעלה, לטוב ולרע, אל דרך החיים המתאימה לו ביותר, הוא יבין שלא כל דבר רע שקורה הוא באמת רע, אלא בא להורות את הדרך החיובית והנכונה ביותר בשבילו. ייעוץ נומרולוגי מקיף ומקצועי עוזר לאדם להבין את משמעותם של האירועים המתרחשים בחייו, מעניקה לו אומץ לשנות את מה שדורש שינוי, ולקבל את מה שלמרות הקושי עוזר לו למלא את ייעודו.

נומרולוגיה קבלית ככלי לזיהוי הזדמנויות בחיים

"לכל זמן, ועת לכל חפץ תחת השמים", אמר קהלת. כולנו יודעים שיש זמן מתאים לכל פעולה, זמן שבו יש לה סיכוי להצליח – וזמן מוקדם או מאוחר מדי לשם כך. הצרה היא שכבני אנוש פשוטים, רובנו מתקשים לזהות את הזמן הנכון לעשות כל דבר. לא פעם אנחנו מוצאים את עצמנו מתפרצים בטרם עת, או מתעכבים לעשות או להגיד משהו, ומגלים שכבר מאוחר מדי. אנחנו נשארים בעבודה שמזמן היינו צריכים לעזוב, או עוזבים אותה מוקדם מדי. אנחנו משליכים את עצמנו אל זוגיות חדשה מהר מדי, או מתמהמהים להתמסד עד שלבן הזוג נמאס. אנחנו אומרים משפטים כמו?: "אחרי עשרים שנה גיליתי שאני לא במקום הנכון", או "אני תקוע, ולא יודע מתי ואיך לשנות את מצבי".

איך נדע מתי הזמן הנכון לכל דבר? איך נזהה עיתויים נכונים לערוך שינויים בזוגיות, מעבר דירה, שינוי מקצוע, לידת תינוק?

נומרולוגיה קבלית היא כלי מדויק, שמגלה לנו מתי נכון לפעול, ומתי נכון לנוח ולחכות. ייעוץ נומרולוגי מגלה לנו מתי נכון להחליט, ומתי להתלבט. מתי המזל יעמוד לצידנו, מתי הזמן הנכון לזוגיות, ומתי הזמן הנכון לצאת לדרכים חדשות.

הכלי בו משתמש נומרולוג מומחה לשם גילוי העיתויים הוא תאריך הלידה של האדם. על פי הנומרולוגיה הקבלית, בתאריך הלידה גלומים עיתויים מדויקים שילוו אותו לכל מהלך חייו. נומרולוג מומחה משתמש במספרי חייו של האדם כדי לכוונו ליציאה ממצבים סבוכים ומדילמות קשות, בכל התחומים: משפחתי, עסקי, זוגי או מקצועי.

נומרולוגיה קבלית ככלי להשגת העצמה אישית

"כל המשפחה שלי עוסקת בעריכת דין, אז גם אני הפכתי לעורך דין". "אשתי רצתה שאעבוד בעבודה מסודרת, אז ויתרתי על החלומות שלי לעסוק באמנות". "כשנולדו הילדים, ויתרתי על כל מה שרציתי להשיג מבחינה מקצועית". "אף פעם אין לי זמן לפתח את עצמי – אני עסוקה רק בצרכים של כולם מסביבי". אם אתם מכירים מהחיים את המשפטים הללו, כנראה שגם אתם, כמו מרבית האנשים, מוצאים את עצמכם מורידים ראש ונגררים אחרי תכתיבי החיים.

האמת היא שלא הכרחי לחיות כך. גילוי העוצמות האישיות שלנו והיכרות עמוקה איתן יכולה לשחרר אותנו מהכבלים, ולעזור לנו להמריא למקומות שעליהם תמיד חלמנו, ולא העזנו להגשים.

לכל אחד מאיתנו עוצמות ומתנות שעימן באנו לעולם. לכל אחד מאיתנו ייעוד אישי וייחודי, שעליו להגשים כדי להיות מסופק ומאושר.

נומרולוגיה קבלית היא כלי למצוא את אותו ייעוד אישי. נומרולוגיה – כתורה אבחונית – מסייעת לאדם לגלות את העוצמות הטמונות בו, את המתנות שאיתן בא לעולם, ולעשות בהן שימוש. הזיהוי יסייע לאותו אדם להעריך את עצמו, להתמקד בתחומים החזקים שלו, ולפנות לדרך שבה כל אלה יבואו לידי ביטוי בצורה מכסימלית. במקום להיות מנוהלים על ידי החים, ניתוח נומרולוגי פותח לנו דרך לנהל את חיינו לפני מה שמתאים לנשמה שלנו.

גילוי ומימוש פוטנציאל אישי באמצעות נומרולוגיה קבלית

"אני לא בנוי לניהול". "יש לי שתי ידיים שמאליות". "אני ושיווק? אין מצב". כולנו בטוחים שיש דברים שאיננו מסוגלים לעשות, וחושבים שאנחנו טובים רק בדברים מסוימים. הידע הזה נובע לרוב מהניסיון שלנו: אם ניסינו משהו והצלחנו בו, ננסה לעסוק בו שוב ושוב. אם נכשלנו, אנחנו מסיקים שמוטב לנו להתרחק מהתחום.

אבל הניסיון הוא מורה מפוקפק בכל הקשור לגילוי הפוטנציאל שלנו. יש תחומים שלמים בהם לא ניסינו כלל לעסוק, ולכן לא נדע לעולם אם יכולנו לפרוח בהם. לעיתים אנחנו מסתפקים בתגובות מהסביבה, ודי בביקורת חד-פעמית כדי לשכנע אותנו שאין בכוחנו לעסוק בתחום מסוים. לעיתים, מספיק ניסיון כושל אחד בילדות או בנעורים כדי שנתרחק לחלוטין ממשהו, ונפסיד עולם שלם של חוויות, תחביבים ואפילו מקצועות בהם יכולנו לעסוק. ולפעמים אנחנו מרגישים בבטן שיש משהו שאנחנו טובים בו, אבל לא מעזים לנסות בגלל ביקורת עצמית, פרפקציוניזם וחשש להיכשל.

נומרולוגיה קבלית היא כלי שיכול לגלות לאדם את הפוטנציאל הגלום בו. נומרולוג מומחה יכול לגלות על ידי תאריך הלידה ושמו של האדם אינספור נתונים על יכולותיו של האדם – אותן מתנות שעימן הגיע לעולם. כל מספר והמתנות שלו: החל מכישרון שיווק, דרך יכולת הוראה וכלה בכישרון טיפולי. ייעוץ נומרולוגי מגלה למתייעץ את שלל יכולותיו, ופותח בפניו דרכים חדשות למימוש עצמי.

נומרולוגיה קבלית: אבחון להשגת צמיחה מתוך קושי

"אף אחד לא הבטיח לנו גן של שושנים". "החיים זה לא פיקניק." "זה גדול עלי." אלה משפטים שכל אחד מאיתנו שומע את עצמו אומר מדי פעם, כשמשברי החיים מתנפצים עלינו. משחק החיים אינו נטול קשיים: פיטורין, כישלון זוגי, קשיים של הילדים, משבר פנימי – כל אחד מאיתנו חווה תקופות קשות שמפילות אותו לקרשים.

כאשר אנו נתקלים בקושי, לרוב אנחנו "מתקפלים": לפעמים שוקעים ברחמים עצמיים ומעבירים את שארית חיינו במרירות ועצבות, לפעמים מתמלאים כעס והאשמות כלפי האחרים סביבנו.

אבל משבר לא חייב להפיל אותנו. מי לא שמע על אדם שפוטר ממקום עבודתו, הגיע לפת לחם וצמח מתוך מצב זה אל עסק משגשג? מי לא שמע על אשה שעזבה מערכת יחסים קשה ומשפילה, רק כדי למצוא את אהבת חייה? מי לא שמע על נער שנשר מלימודיו בבית הספר, רק כדי לגלות שיש לו כישרון אמנותי ייחודי?

אותם אנשים היו חייבים לעבור את הקושי כדי להגיע לייעדם וייעודם. הקושי היה הדרך לחשל אותו, לסמן לו שהוא לא נמצא בדרך הנכונה, ולכוון אותו אל נתיב החיים המתאים לצרכי הנשמה שלו.

נומרולוגיה קבלית היא כלי מתוחכם שיכול להבהיר לאדם מדוע הוא נמצא בקשיים, ומהי הדרך לעבור לשביל חיים אחר, מתאים יותר, שבו יוכל לפרוח. יתר על כן: נומרולוג מומחה יכול  לזהות – רק באמצעות שימוש בתאריך הלידה ובשם – את הגאות והשפל בחייו של אדם, ואת עיתויים המדויק. לאחר אבחון נומרולוגי יכול אדם לדעת מתי יופיע חלון ההזדמנות לצאת מתוך הקושי אל הצמיחה, כיצד יזהה את ההזדמנות לעשות זאת, ולאן עליו לפנות כדי להצליח בחייו. אבחון נומרולוגי יכול לגלות מהו הזמן המתאים לערוך שינויים בתחומים שונים: זוגיות, שינוי מקצוע, מעבר דירה ועוד.

נומרולוגיה קבלית ובחירות נכונות

באיזה מקצוע לבחור? איזה בן זוג מתאים לי? מתי הזמן הנכון להיכנס להריון? האם לנהוג כך או אחרת עם בן הזוג, עם הבוס, עם הקולגות, עם החברה הטובה, עם הילדים?

החיים מלאים דילמות והתלבטויות. כל רגע בחיינו מזמן לנו התפצלות דרכים, ועלינו לבחור את השביל שבו נלך. כל בחירה מפחידה, כי בחירה בדרך אחת משמעה תמיד ויתור על דרך אחרת. ואת התוצאות איננו יודעים. איך נדע שעשינו בחירה נכונה?

בחירות נכונות הוא שם המשחק בחיים. הבחירות שאנו עושים מנתבות את חיינו, כשכל בחירה מכוונת לבחירות חדשות. בחירת שם לתינוק שנולד,  בחירה בין בית קרקע או דירה , בחירת שותף עיסקי, פתיחת עסק, בחירת מקצוע , בחירה במסלול לימודים, בחירת בן זוג  – כולן נכונות אם הן מתאימות לאופיינו וייעודנו, ואינן נכונות אם הן מרחיקות אותנו מהשאיפות הכמוסות שלנו ומהייעוד שאליו נועדנו.

נומרולוגיה קבלית מאפשרת לנו להבין טוב יותר את עצמנו, וכך לבחור את הבחירות הנכונות לנו. מספרי תאריך הלידה, לצד מספרי השם שלנו, הם תדר ייחודי רק לנו, ואם נקשיב לו, נדע לבחור נכון. הבחירות שנכונות לנו הן ייחודיות רק לנו: אין בחירה נכונה באופן אבסולוטי, אלא רק בחירה שעונה בצורה הטובה ביותר לצרכים הספציפיים שלנו.

אבחון נומרולוגי יוכל לומר לנו לא רק מהן הבחירות המתאימות לנו ביותר, אלא גם מתי לערוך אותן. כך נוכל לבחור בחירות נכונות, ולחיות חיים מספקים וטובים יותר.

מגוון הרצאות בנומרולוגיה

חשיבה חיובית בראי הנומרולוגיה
נפש האדם הוא כלי קיבול בתוכו נמצאים רגשות חיוביים ורגשות שליליים. האדם למעשה מחליט מה להכניס לתוך כלי הקיבול . ככל שימלא אור, כך תהיה הארה שתתחזק ותגבר על הצל והחושך . מציאת האור הינו מסע שונה מאדם לאדם . ההבדל טמון בידע , יכולת התמודדות ובעיקר בגורמים הקבועים שיש לו לאדם : השם ותאריך הלידה .

נומרולוגיה הינו כלי אבחוני בעזרתו יכול האדם להבין את המקרו . דברים לא מתרחשים סתם . מתוך המספרים והשמות יכול אדם לדעת את תכונותיו , את ערוצי התקשורת שלו , האם הוא נמצא במסלול חיים נכון , מה באמת מניע אותו, מה העיסוק שהכי מתאים לו , באיזה זוגיות הוא יגיע לשיא האושר . באם האדם ידע מה טוב לו או מה יגרום לצל מרחף מעל ראשו , הוא ידע לעקוף את הבורות בדרך . ההתוודעות לכל הפרמטרים שהוזכרו מחדדים את החושים , גורמים לבחירות נכונות , ומעניקים אומץ לעשות שינויים . בסיומו של התהליך ימצא עצמו מבין כי לא כל דבר רע שקורה הוא באמת רע , אלא בא להורות את הדרך החיובית יותר והנכונה ביותר בשבילו.

הזדמנויות ועיתויים במצבים סבוכים

לכל אדם שם ותאריך לידה איתם הגיע אל העולם . מסלול החיים המורכב מוביל רבים למצבים שבהם אנחנו עדים למשפטים כמו " יש לי הכל ואני לא מאושר " או " אני תקוע ולא יודע במה להיאחז " או " "רק אחרי 20 שנה אני יודע שאני לא בתחום הנכון " ועוד . הנומרולוגיה נותנת מענה למצבים סבוכים אלו ויכולה לכוון ליציאה מהם. על פי תורת המספרים ניתן בצורה ברורה ביותר , לזהות את העיתוי המתאים לשינוי בכל תחום ; מקצועי , זוגי , עסקי . הזדמנויות ועיתויים יש אין ספור הבעיה היא הזיהוי הנכון . ניתוח נומרולוגי מקצועי ידע לזהות אותם .

העצמה אישית בראי הנומרולוגיה

ניתוח נומרולוגי מקצועי יכול לשקף לאדם את הכיוונים הנכונים לו בחיים , ומאפשרת לאדם למצוא את החוזקות שטבועים בו מרגע הולדתו בגלל שמו ותאריך לידתו . לעיתים אנשים נכנעים לתכתיבי החיים מבלי למצות את המתנות שהוענקו להם בלידתם . הנומרולוגיה תהפוך את האבנים הרדומות , תנער את האבק ותעזור במציאת העוצמות החבויות . מציאת העוצמות תוביל למיקסום היכולות ומיצוי החיים .
ידיעת עצמך והסתכלות פנימה יאפשרו את הרגשת השלמות . כל מספר בתורת המספרים מכיל עולם ומלואו ; תכונות , מסלול חיים ,כישורים , ועוד. ניתוח נומרולוגי יחשוף ויציף את הדברים .

גילוי ומימוש הפוטנציאל האישי באמצעות תאריך הלידה והשם

כיצד יודע אדם שיש ביכולתו לעשות דבר זה או אחר? דרך התנסות. אך כמה פעמים שמעתם אנשים אומרים " אין מצב שאני טוב בזה או בזה " . במצב זה ירחק האדם מכל תחום שעל פניו נראה לו שלא יוכל לעסוק בו. במצבים אלו מגיעה הנומרולוגיה וחושפת בפני האדם את הפוטנציאל הגלום בו. תוך שימוש בתאריך הלידה ושם ניתנת הזדמנות של גילוי . בהרבה מאד ייעוצים ניתן לשמוע " תמיד ידעתי
אך לא העזתי" . המראה בה משתקף האדם , מעודדת את האומץ לצאת מהריבוע ולגלות מה באמת גלום בו . ברגע שהגילוי נעשה , הדרך פתוחה לגלוי ולמימוש הפוטנציאל .

צמיחה מתוך קושי – כיצד להפוך את הקושי להזדמנות וצמיחה מחודשת.

"אף אחד לא הבטיח לנו גן של שושנים " או " החיים זה לא פיקניק " שני משפטים שכל אחד מאיתנו חזר עליו לפחות מספר פעמים בימי חייו. משחק החיים אינו נטול קשיים ; למי פחות ולמי יותר . כאשר אנו נתקלים בקושי , אנחנו מתקפלים , לפעמים שוקעים ברחמים עצמיים ומעבירים את שארית חיינו במרירות ועצבות . אבל ! יש גם דרך אחרת . מי לא שמע על אינספור מיקרים של אדם שפוטר ממקום עבודתו , הגיע לפת לחם אבל צמח מתוך מצב זה אל אימפריה של מיליונים ? או בנה עסק משגשג . אותו אדם היה חייב לעבור את הקושי על מנת להגיע ליעדו . הנומרולוגיה יכולה לזהות גאות ושפל בחייו של אדם על פי תאריך הלידה והשם. לאחר ניתוח נומרולוגי יכול אדם לדעת מתי חלון ההזדמנות לצאת מתוך הקושי אך עליו לדעת לזהות את ההזדמנות . זאת הוא יכול לעשות בעזרת נומרולוג מקצועי שיכול להנחות אותו לכוונים הנכונים .

גישה מיטבית לחיים ובחירות נכונות

בחירות נכונות הוא שם משחק החיים . בחירות שאדם עושה מנתבות את חייו . בחירת שם לתינוק שנולד בחירה בין בית קרקע או דירה , בחירת שותף עיסקי , פתיחת עסק זה או אחר , בחירת מקצוע , בחירה נכונה במסלול לימודים , בחירת בן זוג ועוד. אם האדם בוחר נכון לאופיו ומהותו הוא ינהל את חייו בשביעות רצון ויגיע להצלחה מיטבית. הנומרולוגיה היא כלי ניתוחי לפיו ניתן לומר איזה בחירות נכונות לו לאדם לעשות . מאפייני המספרים המרכיבים את תאריך הלידה והשם שופכים אור ומכוונים לעבר הבחירות הנכונות .